Pec pod Sněžkou 2013

I v roce 2013 jsme se vydali na pár dní do Krkonoš, tentokrát do východní části a sami s Marťou a Nelicí. Ubytování jsme našli v penzionu Irena v katastru obce Velká Úpa kousek nad centrem Pece. Pan domácí, bývalý horolezec a stále aktivní myslivec, nás zásoboval pěknými příhodami i výborným jídlem (vařila jeho manželka). Ochutnali jsme kančí guláš nebo svíčkovou z mladého koloucha - mňam :-)

Ve čtvrtek 9.5. jsme za hlavní cíl stanovili výstup na Sněžku s následným obědem na Luční boudě, kde mají mj. od roku 2012 minipivovar. Ten zajímal především mě a musím říct, že pivo tam vařit umějí - polotmavá 12° i IPA byly velmi dobré. Počasí bylo letní, teploty se dostaly přes 20°C, takže jsme prožili parádní den na hřebeni.

V pátek 10.5. se po noční bouřce a dešti o polovinu ochladilo. Přesto jsme se vydali vstříc opačnému kopci - na Černou Horu, jejíž dominantou je vysílač TV a rozhlasu. Dobytí této kóty jsem chtěl oslavit pivem stejnojmenné značky, které je na čepu nahoře v několika lokalitách, nicméně tahle část mise zůstala neplněna z důvodu mezisezónních zavíraček. Na zpáteční cestě jsme pěkně vymokli.

V sobotu 11.5. jsme napřed popojeli autobusem z Pece na Pomezní boudy a tamodtud jsme se vraceli pěšky do Pece. Prvních pár kilometrů jsme strávili v Polsku, odkud jsme přímou cestou překonali hřeben směrem k Lysečinským boudám. Tam bylo načase dát si oběd a po překonání údolí Malé Úpy jsme za stálého deště dorazili k boudě Jana, kde jsme se před ním asi 2 hodiny snažili schovat - pivo Konrad mi velmi ochotně pomáhalo :-)

 

Podařilo se mi udělat i nějaké fotky.