Prčice 2012

Že existuje pochod Praha-Prčice, to ví asi každý... Že ho pravidelně chodí spousty lidí z Tábora, to jsem se dozvěděl během prvních měsíců svého života zde. A že ho půjdu letos i já, o tom jsem nebyl dlouho přesvědčen, ale nakonec jsem se rozhodl, že teda jooo :-) ale když už, tak už, tedy z Tábora tu delší trasu 43 km.

Start byl v půl osmé z táborského autobusáku a prvních asi 18 km je společná trasa s krátkou trasou (30 km), kterou šly doslova davy. Odhadem jsme s Marťou a Nelicí na tomto úseku předešli asi 300 pochodníků, protože jsme tempo pojali trochu sportovněji než většina ostatních. Na konci Borotína jsme odbočili na cestu na Jistebnici a byl klid. Až do Nadějkova, kde se naše trasa napojila na trasu od Milevska a zase se nám spousty lidí pletly pod nohy.

Po 35 km jsme dorazili v relativně dobré kondici na Monínec a odtud už to bylo utrpení. Při scházení sjezdovky mě chytla kolena a udělal se mi puchýř na chodidle. Do cíle jsem se doslova dobelhal a následně zjistil, že puchýř má velikost dvou mexických dolarů (a musím říct, že následujících 5 dní se mi chodilo hodně blbě). Dokonce jsem vzdal i návštěvu místního pivovárku, kam jsem se celou cestu moc těšil. Nicméně svou první botičku jsem získal zaslouženě za čas 8:35 h (nikdo to neřeší, jen já) :-)

Pár obrázkú tam :-)

 

Dne 18.5.2013 jsem se zúčastnil i dalšího ročníku (48.) pochodu, tentokrát na krátké trase Tábor-Prčice o délce 30 km. Foťák jsem tentokrát zapomněl doma, ale můžu říct, že to po několikahodinovém nočním lijáku bylo v bahenní lázni občas docela náročné.